Legacy Heritage 14 Inch Mission Corbel
In the Mission style, wood grain and simple design are keys. This 14-inch Mission style corbel lives up to that tradition with its straight lines and gentle arches on a beautiful-grained hardwood. As part of our Legacy Heritage Series of fine wood products, this quality corbel is hand carved to create a one-of-a-kind work of art. Use it around range hoods, cabinets, under counter tops and bars, or a mantle support.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 7" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 14" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like