Legacy Heritage 16 Inch Scroll Corbel
Legacy Heritage 16 Inch Scroll Corbel is hand crafted from solid wood by skilled artisans to create a furniture-quality piece. At 6" wide, this heavy-duty Scroll Corbel will support a counter top or bar, a range hood, or give depth and grandeur to a mantel or fireplace surround. The uses are endless! Choose Maple or Rubberwood.
- Product: Wood Corbel
- Style: Traditional
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Maple, Rubberwood
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 18" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 16" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 6" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like