Legacy Heritage 20 Inch Grape Onlay Applique
Use this 20-inch, Legacy Heritage Grape applique to create unique cabinetry, vanities, mantels, range hoods or casework! These appliques are made from top-quality hardwoods and are finished by hand for maximum quality. All appliques are hand sanded to a stain-ready finish and individually inspected under bright light. Available in cherry, maple, or rubberwood.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 5 5/8" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 20" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like