Legacy Heritage 20 Inch Hand Carved Thick Princess Onlay Applique
Legacy Heritage 20 Inch Hand Carved Thick Princess Onlay Appliques are made from top-quality hardwood materials and are finished by hand for maximum quality. Use this solid wood Princess applique to create unique cabinetry, vanities, mantels, range hoods or casework. Choice of Alder, Oak, Cherry, Maple, and Rubberwood.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 20" |
| Depth | 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 1/4" |
| Material | Solid Wood |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like