Legacy Heritage 3 1/2 Inch x 35 1/2 Inch Cathedral Island Column Leg
Legacy Heritage 3 1/2 Inch x 35 1/2 Inch Cathedral Island Column Leg is the perfect post for Modern or Transitional settings. The simple design features a round shaft that widens to squared ends. Choice of five wood species - Alder, Cherry, Hard Maple, Rubberwood, and White Birch.
Specifications
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 1/2" |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Wood |
| Style | Modern; Contemporary |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like