Legacy Heritage 3 1/4 Inch Hand Carved Floral Crown Molding
This is an oversized item. There will be an additional oversize shipping charge $25 up to 5 pieces of each unique molding item number on your order.
Legacy Heritage 3 1/4 Inch Hand Carved Floral Crown Molding adds a delightful accent to walls, cabinets, and more. This solid wood molding features a beautifully detailed floral design that will complement any decor. Offered in Basswood, Cherry, Hard Maple.
- Material: Solid Wood
- Style: Traditional
- Height: 3 1/4"
- Depth: 7/8"
- Length: 95 1/2"
- Wood types: Basswood, Cherry, Hard Maple
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 7/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 3 1/4" |
| Length | 95 1/2" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like