Legacy Heritage 3 5/8 Inch Reed Traditional Capital
Legacy Heritage 3 5/8 Inch Reed Traditional Capital is a classic capital for accenting molding, pilaster, column, mantel, or furniture. The delightful half spool shape features a reeded pattern and is available in Alder, Cherry, Hard Maple, Oak, and Rubberwood.
- Material: Solid Wood
- Style: Traditional
- Width: 2 5/8"
- Depth: 1 5/16"
- Height: 3 5/8"
- Wood types: Alder, Cherry, Hard Maple, Oak, Rubberwood
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 1 5/16" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 3 5/8" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like