Legacy Heritage 3 Inch Star Corner Trim Block
The Legacy Heritage 3 Inch Star Corner Trim Block features a carved star design inside a circular frame. Use this 3-inch wooden block at the base of columns or pilasters or to accent molding, mantel, and more. Offered in five wood species - Alder, Maple, Rubberwood, White Birch.
- Material: Solid Wood
- Style: Traditional
- Width: 3"
- Depth: 7/8"
- Height: 3"
- Wood types: Alder, Maple, Rubberwood, White Birch
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 7/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 3" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like