Legacy Heritage 35 1/2 Inch Rope Island Leg Post
This solid wood 35 1/2" island leg with classic rope design will bring a sophisticated charm to any restoration or new project. As part of the Legacy Heritage series, this beautiful island leg is handcrafted by skilled artisans to create a quality wood product. Post is made from premium hardwood and shipped unfinished.
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Depth | 5" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like