Legacy Heritage 35 1/2 Inch Large Square Fluted Island Leg Post
Add bold character to any kitchen island or counter top! Our 35 1/2" Square Fluted Island Leg is hand crafted from the finest hardwoods to create an island leg that is beautiful and made to last. The timeless design features solid block top and bottom with a deep grooved rectangular center column.
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Depth | 5" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5" |
| Top Block Length | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like