Legacy Heritage 35 1/2 X 8 Inch Transitional Island Leg Post
This robust island leg post is ideal for supporting heavy counter or kitchen islands and other support applications. The transitional post has an 8-inch block top and round tapered leg with ball end. This beautiful wood post is available in white birch or rubberwood.
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Depth | 8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like