Legacy Heritage 4 3/4 Inch Reed Traditional Capital
The Legacy Heritage 4 3/4 Inch Reed Traditional Capital gives a pretty, decorative accent to molding, columns, pilasters, crafts, and more. This spool-shaped wooden capital is available in Alder, Cherry, Hard Maple, Oak, and Rubberwood.
- Material: Solid Wood
- Style: Traditional
- Width: 3 7/16"
- Depth: 1 3/4"
- Height: 4 3/4"
- Wood types: Alder, Cherry, Hard Maple, Oak, Rubberwood
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 1 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 3/4" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 7/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like