Legacy Heritage 4 Inch Transitional Corbel
The Legacy Heritage 4 Inch Transitional Corbel is a block style wooden corbel with curved and tapered front. This Transitional style corbel will add a decorative accent under shelving, cabinets, counter tops, and more. Choice of Alder, Cherry, Hard Maple, Rubberwood, and White Birch.
- Material: Solid Wood
- Style: Transitional
- Width: 3"
- Depth: 2 1/2"
- Height: 4"
- Wood types: Alder, Cherry, Hard Maple, Rubberwood, White Birch
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 2 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like