Legacy Heritage 6 Inch x 35 1/2 Inch Cathedral Island Column Leg
Legacy Heritage 6 Inch x 35 1/2 Inch Cathedral Island Column Leg features a round shaft that widens to squared ends. This simple, robust post is ideal for Modern or Transitional settings. Choice of five wood types - Alder, Cherry, Hard Maple, Rubberwood, and White Birch ? to complement any decor.
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 6" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Wood |
| Style | Modern; Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 6" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like