Legacy Heritage 7 Inch Traditional Corbel
Legacy Heritage corbels are handcrafted by skilled artisans to create a one-of-a-kind work of art for your home. This 7-inch Traditional Corbel features a finely detailed scroll design that will look good in any design style. Ideal for shelving, mantel, cabinets, or a decorative design element. Alder, Cherry, Maple or Rubberwood.
Specifications
| Height | 7" |
| Brand | Legacy Heritage |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Depth | 2 5/8" |
| Finish | Unfinished |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like