Legacy Heritage 8 Inch Acanthus Bar Bracket Corbel
The Legacy Heritage 8 Inch Acanthus Bar Bracket Corbel is a classic scroll-shaped corbel with detailed acanthus leaf accents. The bar bracket corbel adds decorative support under shelves, counter tops, cabinets, and more. This beautiful corbel is available in Alder, Cherry, Hard Maple, Rubberwood, and White Birch.
- Material: Solid Wood
- Style: Traditional
- Width: 3"
- Depth: 6"
- Height: 8"
- Shrink wrapped for protection during shipping
- Wood types: Alder, Cherry, Hard Maple, Rubberwood, White Birch
Legacy Heritage 8 Inch Acanthus Bar Bracket Corbel Specifications
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 6" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 8" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like