Legacy Heritage 8 Inch Modern Scooped Corbel COR41-1
The Legacy Heritage 8 Inch Modern Scooped Corbel features a curved front with two hollowed out sections for a modern, stylish look. Use this solid wood corbel under cabinets, countertops, mantels and more. Available in Alder, Maple, Cherry, or Rubberwood.
- Material: Solid Wood
- Style: Transitional/Modern
- Width: 4"
- Depth: 6"
- Height: 8"
- Shrink wrapped for protection during shipping
- Wood types: Alder, Cherry, Hard Maple, Rubberwood
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 6" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 8" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like