Legacy Heritage 9 Inch Scroll Corbel
The Legacy Artisan Series proudly offers a great selection of solid wood corbels in many sizes. This beautiful 9" scroll corbel is exquisitely hand crafted from select hardwoods. The beautiful scroll design is hand carved by our skilled artisans and is ideal as a counter top bracket, mantle bracket, for as part of a bookshelf. Corbel is available in Maple or Rubberwood and is unfinished.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 10" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 9" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like