Legacy Heritage Acanthus 10-Inch Corbel
Use this Legacy Heritage Acanthus 10-Inch Corbel to support a counter top overhang on a bar or seating area, as a decoration on a range hood, or to give depth and grandeur to a mantel or fireplace surround. The scroll-shaped decorative bracket features an intricate acanthus leaf design. Choice of Cherry, Maple, Oak, Rubberwood or Alder.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 5" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 10" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like