Legacy Heritage Acanthus 14 Inch Corbel
This stunning Legacy Heritage Acanthus 14 Inch Corbel features a beautifully hand carved acanthus leaf design that will coordinate with any design. Our Legacy Heritage series corbels are hand crafted by master craftsmen from premium North American hardwoods. A versatile design element, corbels can be used on kitchen cabinets and counter tops, entryways, mantels, or bookshelves. The possibilities are as endless as your imagination. Alder, Cherry, Maple, Oak, Rubberwood.
- Product: Acanthus Wood Corbel
- Style: Rustic
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Alder, Cherry, Maple, Oak, Rubberwood
- Size: 5" x 14" x 7"
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 7" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 14" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like