Legacy Heritage Acanthus 14 X 8 1/4 Inch Corbel
Add an upscale look to your home with this exquisite Acanthus leaf corbel from our Legacy Heritage Series. This hand carved corbel features an intricately carved acanthus leaf design that will complement any design style. Made from the finest hardwood, this solid wood corbel is a beautiful work of art you will cherish.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 6 1/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 14" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like