Legacy Heritage Acanthus 22 Inch Corbel
An exquisite hand carved acanthus leaf design graces this stunning 22-inch corbel from Legacy Heritage. Combine this piece with our other acanthus corbels in various sizes to create a design theme throughout your home. This impressive work of art is made from the finest North American hardwoods and will last for years. You will find a myriad of uses for this beautiful corbel.
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 7 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 22" |
| Material | Solid Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 6 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like