Legacy Heritage Acanthus 42 Inch Island Leg Corner Post
Use this wood corner post to fill space and to continue a design when a full column cannot fit. This Legacy Heritage Acanthus 42 Inch Island Leg Corner Post has a notched center with pretty border pattern and acanthus feature at the top and bottom. This beautiful solid wood post is offered in five wood types to suit any design.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 2 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 42" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like