Legacy Heritage Acanthus 5 Inch Corbel
The Legacy Heritage Acanthus 5 Inch Corbel is a classic scroll-shaped wooden corbel with acanthus leaf embellishments that adds an elegant look to any design. Use this 5-inch wood corbel as a decorative accent under shelves, cabinets, counter tops, and more. Choose from Alder, Cherry, Hard Maple, White Birch, and Rubberwood.
- Material: Solid Wood
- Style: Traditional
- Width: 3"
- Depth: 2 1/2"
- Height: 5"
- Shrink wrapped for protection during shipping
- Wood types: Alder, Hard Maple, White Birch, Rubberwood
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 2 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 5" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like