Legacy Heritage Acanthus 8 Inch Capital Applique
Our Legacy Heritage 8-inch capital applique features a beautiful hand carved acanthus leaf design. This premium corbel is made from choice hardwoods. Use it as a top piece on a oilaster or column leg or as a decorative designer piece.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 1 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 8" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like