Legacy Heritage 35 1/2 Inch Acanthus and Shell Pilaster
The Legacy 35 1/2-inch Acanthus And Shell Pilaster features a Doric-style center column with a shell design at the top and an acanthus leaf design at the bottom. Use the solid wood piece around doors or fireplaces as a decorative accent. Choice of Maple or Rubberwood. 5" W x 2 1/2" D x 35 1/2" H.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 2 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like