Legacy Heritage Acanthus Bracket Corbel
This 13-inch Legacy Heritage Acanthus Bracket Corbel features a deeply carved scroll with a detailed Acanthus leaf on the front and a smaller leaf on the side. This exquisite bracket is hand carved by skilled craftsman to create a furniture-quality bracket. Available in Alder, Cherry, Oak, Maple, Rubberwood and White Birch.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 7 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 13" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like