Legacy Heritage Acanthus Fireplace Mantel Leg Corbel
Use the Legacy Heritage Acanthus Fireplace Mantel Leg Corbel to give depth and grandeur to a mantel or fireplace surround. The magnificent piece is hand carved using North American woods, to create beautiful works of art. Choice of Rubberwood, Alder, Cherry, and Maple. The Legacy corbel series is offered in a wide selection of designs, sizes, and a variety of woods to suit any application.
- Product: Mantel Leg Corbel
- Style: Traditional
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Rubberwood, Alder, Cherry, and Maple Wood
- Size: 8" x 36"x 8"
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 36" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like