Legacy Heritage Arts And Crafts Square Reeded 3 3/4 Inch Island Leg
Your kitchen island will become the focal point of your kitchen with this breathtaking, Arts and Crafts style column leg. This hand carved beauty is part of our Legacy Heritage series and features a traditional Arts and Crafts style with smooth, straight lines and a reed design on the bottom. Column leg is 35 1/2" x 3 3/4" and is available in choice of four four hardwood. Shipped unfinished.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like