Legacy Heritage Ball And Claw 8 Inch Corner Leg
The classic ball and claw design was prominant on fine furniture in Europe and America in the late 1700's and is available today in this 8-Inch Corner Leg from our Legacy Heritage Series. These hand carved corner legs are available in your choice of oak, rubberwood, cherry, or maple and unfinished.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 4 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 8" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like