Legacy Heritage Bun Foot
The Legacy Heritage Bun Foot is a simple round furniture foot for lifting furniture and cabinets. The 5" x 5" solid wood foot is offered in Maple or Rubberwood and comes with mounting screw. 3 inches tall. The bun is factory hand sanded and ready to paint or stain.
- Product: Wood Bun Foot
- Style: Traditional
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Rubberwood, Maple
- Size: 5" x 3" x 5"
- Bottom Diameter: 2 13/16"
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 5" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 3" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like