Legacy Heritage Carved Acanthus Bracket Corbel
Beautiful hand carved wooden brackets instantly give a room a air of luxury and sophistication. Our Legacy Heritage Carved Acanthus Bracket Corbel is hand carved from premium hardwoods by skilled artisans to create the finest corbels available. This magnificent corbel measures 13 1/8" tall with a projection off 9 inches.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 9" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 13 1/8" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like