Legacy Heritage Carved Capital
Add the crowning touch to columns and pilasters with beautiful hand carved capitals. Legacy Heritage Carved Capital are crafted from quality North American hardwoods and feature incredible detail. The timeless leaf design will complement any design. They are unfinished and shipped ready to paint or stain. Maple, Cherry or Rubberwood.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 3" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 6" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like