Legacy Heritage Celtic Weave 10 Inch Corbel
Celtic patterns have been a popular feature in architectural design for centuries. The classic Celtic Weave or knot is beautifully depicted on this hand carved Legacy Heritage Celtic Weave 10 Inch Corbel. The beautifully crafted, furniture-quality corbel is made from solid wood and is ideal for mantel supports, decorative shelves, or kitchen cabinets and counter tops.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 10" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like