Legacy Heritage Celtic Weave 8 Inch Corbel
Bring a touch of Ireland to your design with this beautiful Legacy Heritage Celtic Weave 8-inch Corbel. Use for shelf supports, mantels, kitchen cabinets and more. The scroll shape solid wood corbel features a beautiful Celtic Weave motif. Choice of four wood types - Alder, Maple, Cherry, Rubberwood.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 6 3/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 8" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like