Legacy Heritage Crescent Right Applique
Sometimes a simple applique can give a defining touch to a design. This finely crafted, solid wood Crescent applique from the Legacy Heritage series is such a piece. Handcrafted from cherry or maple, this hand carved applique is sure to get noticed. Pair it with the matching left applique (2245671) for a bolder look.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like