Legacy Heritage German Romanesque Fireplace Mantel Leg Corbel
Give your fireplace the attention it deserves with this magnificent German Romanesque Fireplace Mantel Leg Corbel. This beautiful 36-inch corbel is hand carved of the finest North American hardwood by skilled craftsman for a one-of-a-kind work of art. Part of our Legacy Heritage series of fine corbels. Maple, Rubberwood, Alder and Cherry.
- Product: Mantel Leg Corbel
- Style: Traditional
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Rubberwood, Maple, Alder, Cherry
- Size: 8" x 36" x 7"
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 7" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 36" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like