Legacy Heritage Leaf And Scroll Onlay Applique
Use this pretty 20-inch, hand carved Scroll and Leaf Onlay Applique to add a distinctive touch to mantels, cabinets, vanities, fine furniture, or as a decorative wall design. These quality appliques are handmade from quality hardwood for maximum quality and beauty. Choose from maple or cherry, sanded and stain ready.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 1/4" " |
| Finish | Unfinished |
| Height | 5 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 20" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like