Legacy Heritage Left Curved Applique
Dress up your cabinets, mantle, or other furniture pieces with this left curved wood applique. Hand carved from American hardwoods, these finely detailed pieces are part of the Legacy Artisan series of fine wood products and are not stamped or embossed. Pair with the right curved applique for a beautiful accent piece. Our authentic appliques are patterned after centuries old Old World originals.
Specifications
| Width | 10 3/8" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 1/4" " |
| Finish | Unfinished |
| Height | 3 1/4" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like