Legacy Heritage Low Profile 6 Inch Corbel
The low profile, 6-inch Legacy Heritage corbel is hand carved and features a classic scroll design under a square top. Use this superb corbel as a shelf bracket, mantel support, or in the kitchen under counter tops or bar tops. No matter where you decide to use it, this low profile corbel is sure to get compliments.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 1 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 6" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like