Legacy Heritage Mission Style 14 Inch Corbel
The Legacy Heritage Mission Style 14-Inch Corbel is perfect for shelving, or supporting structures in any room of your house. Use these hand carved, solid wood corbels on kitchen cabinets or counter tops, around the fireplace mantle, or as a stand-alone decorative element. You will love their versatility!
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 6" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 14" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like