Legacy Heritage Open Space Fluted Medium Corbel
This Open Space Fluted Medium corbel is part of the Legacy Heritage series of hand carved wood products. This 14" solid wood corbel is ideal as a shelf bracket, bar bracket, or under mantels. Alder, Cherry, Maple, and Rubberwood.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 9" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 14" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like