Legacy Heritage Reeded Pattern Wooden Island Leg
Support your kitchen island or counter top with this Reeded Pattern Wooden Island Leg from Legacy Heritage. This simple, but stylish leg has a classic shape with reeded center shaft. Made of rubberwood and shipped unfinished.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 42" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| Wood Type | Rubberwood |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like