Legacy Heritage Roped Wooden Island Leg
With its classic rope design, this Legacy Heritage Roped Wooden Island Leg will bring an air of sophistication to any kitchen island. As part of the Legacy Heritage series, this beautiful island leg is handcrafted by skilled artisans to create a quality leg you will be proud to display. Choice of six premium hardwoods and shipped unfinished.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like