Legacy Heritage Scalloped Shell Applique
Hand carved wood appliques are new to Restorer's Legacy collection of moldings, corbels, and appliques. These decorative appliques are crafted from select hardwoods and feature incredible detail and workmanship. Use this scalloped shell applique to accent furniture, mantel, cabinets, and walls. The appliques are unfinished and shipped ready to paint or stain.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 5/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 3/8" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like