Legacy Heritage Shaker Corner Pedestal Ogive Bracket Foot
Legacy Heritage Shaker Corner Pedestal Ogive Bracket Foot is used for elevating cabinets and furniture projects off the floor. The solid wood corner foot features square edges with arched cutouts on the inside edges. This Shaker-inspired design will complement many furniture styles. It is available in White Birch, Hard Maple, Cherry, Alder, or Rubberwood. 8-in wide X 4 1/2-in. H.
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 1/2" |
| Material | Wood |
| Style | Modern; Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like