Legacy Heritage Shaker Tapered Bun Foot
Simple, yet stylish, the Legacy Heritage Shaker Tapered Bun Foot will complement most decors. The uncluttered, tapered design will not draw undo attention to the furniture feet. The solid wood foot is 4 1/2-in. tall and 3 1/2-in. wide. Available in Alder, Cherry, Hard Maple, Rubberwood, and White Birch.
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 1/2" |
| Material | Wood |
| Style | Modern; Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 1/2" |
| Bottom Diameter | 2 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like