Legacy Heritage Smooth Fluted Island Leg
Legacy Heritage's Smooth Fluted Column Island Leg is an finely crafted column leg ideal for use on kitchen islands, cabinets, and fireplace mantel's. The 35 1/2 in. legs features squared top and bottom with a round, fluted center in three wood choices.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like