Legacy Heritage Traditional Mini Wood Corbel
Legacy Heritage Traditional Mini Wood Corbel is handcrafted from solid wood for a quality you will notice. At just 4 1/4-inches x 3-inches, this small corbel is more like a wood applique and can be used to accent mantels, cabinets, and furniture. Corbel has a scroll design and flat top.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 1 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 1/4" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like