Legacy Heritage Traditional Queen Anne Large Leg
Queen Anne furniture became popular during her reign and featured simple, curved shapes. This 8-inch, Queen Anne leg is ideal for giving a classic look to old furniture or for construction of a new piece. In your choice of four hardwoods, this leg is unfinished and ready to stain.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 4 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 8" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like